KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12023233
*
nr 1202 3233
Tore Nobling
(1908-1962)
Akvarell, Tore Nobling (1908-1962), "Sergels Torg", Hamngatan Stockholm, signerad, 51x70 cm
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:37:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 22:59:40
1
300 kr
8/9 12:47:46
2
450 kr
8/9 13:34:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamngatan stockholm tore nobling vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25
*
Tore Nobling
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
nr 1202 3233
Tore Nobling
(1908-1962)
Akvarell, Tore Nobling (1908-1962), "Sergels Torg", Hamngatan Stockholm, signerad, 51x70 cm
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 22:59:40 | 1 | 300 kr |
8/9 12:47:46 | 2 | 450 kr |
8/9 13:34:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamngatan stockholm tore nobling vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25